Prečo je vzdelávanie v oblasti hazardných hier dôležité

Hazardné hry sú zábavou pre veľa ľudí. Existuje veľké množstvo ľudí, ktorí uprednostňujú hazardné hry pred inými zábavnými podnikmi, ako sú nákupné centrá, filmy, divadelné hry, hudobné festivaly atď. Hazardné hry však majú aj svoje negatíva. Napriek tomu, že hazardné hry sú povolené iba medzi dospelými, rastie počet mladých ľudí, najmä tínedžerov, ktorí vstupujú do dospelosti, ktorí sú priťahovaní a často sa stávajú závislými hráčmi hazardných hier. Preto je veľmi dôležité vzdelávať mládež o nebezpečenstvách hazardných hier.

Ako identifikovať študentov gamblerov?

Gamblers

Existujú jemné náznaky, ktoré poukazujú na závislosť od hazardných hier alebo ich výskyt u niekoho. Toto môžu ľahko identifikovať ľudia v blízkosti študenta, napríklad rovesníci, priatelia, rodičia alebo dokonca aj učitelia. Niektoré z nich sú uvedené nižšie.

Nízka účasť: väčšina miest s hazardnými hrami je dosť ďaleko od škôl a vzdelávacích inštitúcií a študenti, ktorí sa aktívne venujú hazardným hrám, by pravidelne premeškali vyučovanie. Takže osoba, ktorá je pravidelne nezvestná, môže byť pravdepodobne podozrivá. Môže to však byť nejaký iný zlozvyk, ktorý si študent mohol vziať, takže je dôležité, aby rodičia alebo učitelia, alebo ktokoľvek kto to zbadal, mali s nimi zrelý rozhovor. 

Problémy s peniazmi: ak sa zdá, že študent má viac peňazí ako môže prípadne mať alebo neustále pýta peniaze, môže to byť známka toho, že sa dostal do hráčskej závislosti. Je však dôležité poznamenať, že to nie je definitívne pre akýkoľvek zlozvyk a je to iba jeho príznak.

Náhly pokles známok študenta: môže byť príznakom depresívnej epizódy, ale v kombinácii s problémami s peniazmi a nízkou dochádzkou by to mohlo znamenať, že študent je zapojený do nejakej nelegálnej činnosti, ktorou môže byť napríklad spomínaný hazard. 

Zmena v spoločnosti: ak sa študent náhle začne stretávať s novými kamarátmi alebo sa úplne izoluje, existuje šanca, že študent môže vnútorne niečo prežívať alebo by mohol hazardovať podľa toho, o akú osobu ide. Všetky tieto znaky sa môžu zdať neurčité, ale pre človeka, ktorý ich úplne pozná, by to mohlo mať zmysel.

Čo robiť

Education

Sadnite si a veďte zrelý rozhovor s osobou, o ktorej si myslíte, že by mohla byť problémovým hráčom. Poskytnite mu slobodné prostredie, aby sa otvoril a priznal si chybu, a nech urobil čokoľvek, neskúšajte ho za to trestať. Ak bude mať negatívne emócie spojené s negatívnou vecou, ktorú chce zmeniť, mohlo by ho to zatlačiť hlbšie do zlozvyku a nie ho z neho vytiahnuť. Snažte sa ubezpečiť, že rozumie tomu, čo sa pokazilo, akú chybu urobil, a pomôžte mu zotaviť sa z toho, pretože pozitívne emócie zvíťazia nad negatívnymi emóciami, pokiaľ ide o zmenu.