Hazardné hry medzi mládežou: Ako učitelia a rodičia môžu pomôcť?

Hazardné hry sú zábavné, ale tiež nebezpečné, ak neviete, čo robíte. Na svete neexistuje žiadna krajina, kde by hazardné hry boli legálne pre maloletých. Existuje však forma hazardu, ktorá je legálna, pretože v takmer žiadnej krajine pre ňu neexistuje žiadna regulácia. Tento hazard je k dispozícii pre elektronické športy.

Existuje veľa hier, kde je možné obchodovať s časťami videohier ako „bonusy,“ „skiny“ alebo „životy,“ a existujú na to platformy. Tieto platformy sa používajú na hazard týchto vecí na základe toho, kto vyhráva a prehráva. Toto je učebnicová definícia hazardu a stáva sa vážnym problémom medzi mládežou, pričom záujem rodičov, tiež výrazne narastá.

Jednou z hlavných prekážok, ktorú je potrebné vyriešiť je veková hranica. Pre väčšinu e-športových hier, ktoré sú dnes k dispozícii neexistuje žiadny oficiálny vekový limit. Hry ako Player Unknown’s Battlegrounds (ľudovo nazývané PUBG), Call of Duty (COD), League of Legends, Free Fire, Dota 2, Valorant atď. Nemajú pre hráčov vekové obmedzenia. To znamená, že každý, kto má internetové pripojenie a aspoň trochu peňazí môže hazardovať. Úlohou pedagógov je zabezpečiť, aby deti v dnešnej dobe poznali škodlivé účinky hazardných hier.

YouthGambling

Ako teda môžu rodičia zabezpečiť, aby deti tak skoro v živote neprepadli zlozvyku hazardu? Jedným z najlepších spôsobov je kontrola peňazí, ktoré dostanú. Ak deti skutočne tipujú, potrebujú zdroj peňazí, pretože samy nemôžu zarobiť peniaze bez toho, aby dosiahli najmenej 17 rokov. To znamená, že kontrola toku peňazí môže pomôcť pri kontrole ich hazardných hier. Nie všetci tínedžeri, ktorí sa venujú fantasy športu, však svoje peniaze hazardujú. Niektorí z nich chcú hru zažiť naplno a preto môžu požiadať o prémiové členstvo v hre. Pokiaľ majú rodičia dohľad nad svojím finančným prostriedkom, všetko by malo byť v poriadku.

Existuje niekoľko znakov správania, pomocou ktorých môžete zistiť, či maloletý hrá hazardné hry v e-športe. Niektoré z nich sú uvedené nižšie.

Nevysvetliteľné neprítomnosti: ak je dieťa často neprítomné v škole alebo v domácnosti a neposkytne nijaké logické vysvetlenie, môže ísť o hazardné hry. Môže to byť tiež niečo iné, takže je určite dobrý nápad začať zdravú konverzáciu na túto tému. 

Náhle zmeny správania: toto je jeden z najvýraznejších znakov, keď niečo nie je v poriadku a vyžaduje formálnu diskusiu s okamžitým účinkom. 

Problémy s peniazmi : ak dospievajúci vykazuje známky toho, že má viac peňazí ako obvykle, alebo sa zdá, že má často problémy s peniazmi – mohol by peniaze míňať nerozumne napríklad na hazard.